شنبه, ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
دوشنبه, 26 اسفند 1398 08:21

علائم بیماری ویروسی کرونا؛ هرآنچه که باید درباره کرونا ویروس جدید بدانید!

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
علائم بیماری ویروسی کرونا چیست؟ باید بدانید که تمامی علائم به یک آنفولانزا یا سرماخوردگی شدید شباهت دارد. همین امر تشخیص ابتلا را دشوار می‌سازد. اما نشانه‌های • تب • سرفه‌های شدید • دشواری تنفس • تنگی نفس را باید مدنظر قرار دهید.
کرونا ویروس نام یک خانواده بزرگ ویروسی است که سویه‌های مختلف در آن قرار دارد و باعث بروز بیماری-های تنفسی در افراد می‌شود.

در هفته‌های اخیر، تیتر اول تمام خبرگزاری‌های دنیا به میکروارگانیسمی اختصاص یافته است که پیش بینی می‌شود خبر از وقوع یک پاندمی را به دنبال خواهد داشت. پاندمی‌ها یک ویژگی خاص دارند و آن هم اینکه به سرعت موارد بروز بیماری در تمام نقاط یک کشور و یا قاره مشاهده می‌شود و مشکلات بسیاری را برای افراد بوجود می‌آورد.
 
طاعون، وبا و آنفولانزا مهم‌ترین پاندمی‌هایی هستند که جان بسیاری از افراد را در سال‌های نچندان دور گرفته اند. اما آیا باز هم خطر بروز یک پاندمی در راه است؟ در این مقاله با تمام ابعاد کرونا ویروس جدید آشنا می‌شویم.


کرونا ویروس چیست؟

کرونا ویروس نام یک خانواده بزرگ ویروسی است که سویه‌های مختلف در آن قرار دارد و باعث بروز بیماری-های تنفسی در افراد می‌شود. ویروس سرما خوردگی معمولی نیز در این خانواده طبقه بندی می‌شود. پس بهتر است بدانید که تقریبا تمام افراد، حداقل یکبار در طول عمر خود با این ویروس مواجه شده اند. علائم بیماری از خفیف تا متوسط متغیر است و در برخی موارد باعث بیماری‌های دستگاه تنفسی تحتانی همچون پنومونی و برونشیت می‌شود.

این ویروس در بین حیوانات سراسر جهان بسیار شایع است. کرونا ویروس‌ها به ندرت می‌توانند تکامل پیدا کرده و انسان را آلوده کنند. این اتفاق تاکنون در رابطه با کرونا ویروس سندروم تنفسی خاورمیانه (MERS-CoV) و کرونا ویروس سندروم حاد تنفسی (SARS-CoV) رخ داده است که در جریان شیوع این ویروس‌ها در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ نزدیک به ۲۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

هرآنچه که باید درباره کرونا ویروس جدید بدانید!


کرونا ویروس جدید (۲۰۱۹-nCoV) از چه زمانی پدیدار شد؟

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۹ توسط مقامات چینی هشدار داد که مواردی شبیه ذات الریه و پنومونی در شهر ووهان (Wuhan) کشور چین به تایید رسیده است. شهری با ۱۱ میلیون جمعیت که در جنوب چین و در نزدیکی مرز تایوان و کره قرار گرفته است.

بیماران قرنطینه شدند تا منشا ویروس شناسایی شود و مشخص شد که بازار خرید و فروش حیوانات زنده در این شهر عامل گسترش این ویروس مرموز است. پس از آن، بازار تعطیل و ضد عفونی شد.
علائم بیماری ویروسی کرونا؛ هرآنچه که باید درباره کرونا ویروس جدید بدانید!
منبع : سازمان بهداشت جهانی و  fararu.com 
 
خواندن 1082 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 اسفند 1398 08:33

مطالب مرتبط

درمان انواع بیماری ها با طب سوزنی

·          درمان کمر درد با طب سوزنی تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ روی تاثیر

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس

درمان بیماری های اعصاب با طب سوزنی

درمان بیماری های اعصاب با طب سوزنی بیماری اعصاب به بیماری اطلاق می شود که مربوط به سیستم عصبی ب

طب سوزنی و بیماری ام اس

طب سوزنی و بیماری ام اس بیماری ام اس )مالتیپل اسکلروز) یک بیماری اتوایمیون (خودایمنی) می باشد.

بیماری غدد فوق‌کلیوى

بیماری غدد فوق‌کلیوى غدد فوق‌کلیوى دو عضو هرمى شکل هستند که هر کدام از آنها روى یکى از کلیه‌ها قرار