سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
یکشنبه, 04 شهریور 1397 22:23

همه راه های تعیین جنسیت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همه راه های تعیین جنسیت

روش آی وی اف

این روش بیشتر برای درمان نازایی به کار می رود نه تعیین جنسیت؛ چون تهاجمی و گران است. اما به هر حال عده ای هم آنقدر دلشان پسر یا دختر می خواهد که حاضرند معایب این روش را تحمل کنند. در روش آی وی اف تخمک از بدن مادر خارج می شود و در آزمایشگاه با اسپرم ترکیب شده و سپس به بدن مادر منتقل می شود.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

100 درصد.

 

روش آی یو آی

این روش هم جزو متدهای توصیه شده برای درمان ناباروی است که بر خلاف آی وی اف، تهاجمی نیست. بلکه اسپرم هایی که قرار است پسر ساز باشند از نمونه ای که شما به آزمایشگاه می برید جدا شده و سپس متخصص آن ها را استفاده از یک کاتتر وارد بدن مادر می کند.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

70 تا 80 درصد.

 

روش میکروسورت

این روش جزو متدهای نسبتا جدید تعیین جنسیت جنین پیش از بارداری است که از دهه 90 باب شد و با استفاده از یک روش آزمایشگاهی اسپرم‌ های دختر ساز را از اسپرم های پسر ساز جدا می کند. اسپرم جدا شده نه به روش طبیعی بلکه با استفاده از مداخلاتی مانند آی وی اف (IVF) یا آی یو ای (IUI) به رحم مادر فرستاده می‌ شوند.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

 تا 81 درصد می توانید روی این متد حساب کنید.

 

روش پی جی دی (PGD) یا تشخیص ژنتیک قبل از لانه گزینی

آزمایش ژنتیک برای کسانی که تحت آی وی اف باردار می شوند ضروری است و پی جی دی یکی از روش هایی است که به کمک آن آزمایش ژنتیکی پیش از لانه گزینی رویان انجام می شود. البته پی جی دی به طور اختصاصی برای تعیین جنسیت جنین طراحی نشده بلکه قرار است با این روش سالم یا معیوب بودن رویان ها مشخص شود تا احتما تولد نوزاد با مشکلات ژنتیکی و مادرزادی کم شود. با این حال به دلیل اثر بخش بودن جزو محبوب ترین روش های تعیین جنسیت در دنیاست.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

صد در صد. اما بهتر است این نکته را هم بدانید که این روش گران و نسبتا تهاجمی است و نیاز به بیوپسی دارد. بنابراین اگر می توانید درد و عوارض احتمالی ناشی از مصرف داروها از قبیل افزایش وزن را تحمل کنید، دست به این کار بزنید.

 

روش شتل

توضیح بسیار ساده و ابتدایی روش شتل برای تعیین جنسیت جنین پیش از بارداری این است که اسپرم هایی که شما را پسر دار می کنند بسیار سریع تر از اسپرم هایی حرکت می کنند که برای دختردار شدن لازم است. پس اگر پسر می خواهید باید حدود 12 ساعت بعد از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. البته شتل جزو روش های خانگی است و اگر چه پایه گذار این روش معتقد است که 50 تا 70 درصد موثر بوده، ولی هیچ آمار دقیق جهانی در دست نیست بنابراین شاید باید کمی به شانستان هم اطمینان کنید. از آنجا که در این روش قرار نیست فرد داروی خاصی بخورد یا تحت جراحی قرار بگیرد، بنابراین خیلی‌ ها از روش شتل استقبال می کنند ولی چون تعیین زمان دقیق تخمک گذاری کمی سخت است و زن باید هر روز قبل از بیرون آمدن از تخت خواب دمای بدنش را کنترل کند، بنابراین بعضی ها هم هستند که ترجیح می دهند روش های ساده تر را انتخاب کنند.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

پایه گذار روش شتل می گوید 50 تا 70 درصد، اما بهتر است بدانید هیچ تضمینی وجود ندارد.

 

روش اریکسون

پایه و اساس روش اریکسون و شتل تقریبا یکسان است؛ یعنی در این روش هم سرعت حرکت اسپرم های پسرساز یا دختر ساز قرار است شما را به نتیجه دلخواهتان برساند، با این حال این دو روش تفاوت اساسی با هم دارد و آن هم اینس است که در روش اریکسون اسپرم پسر ساز یا دختر ساز با روش IUI به بدن مادر منتقل می شود. البته نگران نباشید IUI روش تهاجمی نیست و خیلی هم گران تمام نمی شود.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

50 تا 80 درصد. در ضمن این احتمال را هم در نظر داشته باشید که ممکن است نیاز به تکرار IUI باشد.

 

روش ویلان

تغییرات بیوشیمیایی بدن خانم ها پاسه روش ویلان را تشکیل می دهد. بنابراین توصیه می شود که در روزهای خاصی از چرخه قاعدگی آمیزش داشته باشید که جنینتان پسر یا دختر شود. زمان توصیه شده برای مقارت در روش ویلان 4 تا 6 روز قبل از بالا رفتن تدریجی دمای بدن است.

 

برای تعیین جنسیت چه قدر روی این روش حساب کنیم؟

50 تا 60 درصد.

 

سایر روش ها

روش های دیگری هم برای تعیین جنسیت وجود دارد از جمله رژیم غذایی برای تنظیم اسیدیته بدن، روش زمان بندی (که با روش شتل متفاوت است)، استفاده از برخی مکمل ها،در نظر گرفتن پوزیشن های مختلف برای نزدیکی و... اما هیچ کدام به اندازه روش هایی که در بالا گفته شد موثر نیستند و نمی شود روی نتایج شان حسابی باز کرد

منبع:www.drnematolahi.com

خواندن 638 دفعه

مطالب مرتبط

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس

درمان بیماری های اعصاب با طب سوزنی

درمان بیماری های اعصاب با طب سوزنی بیماری اعصاب به بیماری اطلاق می شود که مربوط به سیستم عصبی ب

نشانه های بسیار مهم ابتلا به سرطان خون

نشانه های بسیار مهم ابتلا به سرطان خون   علائم سرطان خون ممکن است در ابتدا به طور یک تب و یا خ

آشنایی با انواع بیماری های غدد

آشنایی با انواع بیماری های غدد سیستم غدد درون ریز شبکه ای از غدد است که هورمون ها را تولید و آزاد م

بیماری های غدد و هورمون

بیماری های غدد و هورمون پرکاری تیروئید غده تیروئید، غده کوچک و پروانه ای شکلی است که در قسمت پیش