یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
جمعه, 26 مرداد 1397 19:50

۱۴ راه کار کاهش فشار خون در گرمای تابستان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
۱۴ راه کار کاهش فشار خون در گرمای تابستان ۱۴ راه کار کاهش فشار خون در گرمای تابستان

گرمای تابستان و سرمای زمستان بر روی فشار خون به روش های مختلف تاثیر می گذارند. این امر با توجه به آب و هوای گرم و خشک کشور ما، بخصوص در تابستان بر روی بیماران قلبی تاثیر بیشتری می گذارد. پزشکان به بیماران قلبی توصیه می کنند سطح فشار خون را کنترل کرده و با درک تغییرات فیزیکی و محیطی سطح سلامت خود را حفظ کنند.

موج گرما وحشتناک در کشور باعث بروز مشکلاتی برای افراد سالم و بیماران می شود. با افزایش گرما، فشار بر روی قلب بیشتر می شود و باعث ایجاد مشکلاتی برای بیماران قلبی می شود که می تواند تحدید کننده سلامت آنها باشد و افزایش گرما ممکت است برای آنها خطرناک باشد. برخی از انتخاب های ساده می توانند به شما کمک کنند تا از آب و هوا و گرمای تابستان لذت ببرید و تابستان خود را به خاطر بیماری خود خراب نکنید.

تاثیر گرما بر بیماران قلبی

هنگامی که درجه حرارت در فضای باز افزایش می یابد قلب شما باید سریعتر حرکت کند و کار سختی را برای پمپ کردن خون به سطح پوست برای کمک به عرق کردن برای خنک شدن بدن انجام دهید. اگر بدن شما به اندازه کافی خنک نشود، فشار روی قلب بیشتر می شود و احتمال آسیب به اندام ها بیشتر می شود. کسانی که بیماری قلبی دارند، تاثیر گرما بر قلب آنان بیشتر از سایر افراد است.

کارشناسان می گویند که آب و هوای گرم می تواند برای افراد مسن، افراد مبتلا به بیماری های قلبی و افرادی که داروهای خاصی برای شرایط مانند فشار خون بالا و افسردگی مصرف می کنند خطرناک باشد. افراد مبتلا به بیماری های قلبی برای حفظ سلامتی و وضعیت قلبی خود باید یک سری اقدامات لازم را انجام دهند. حتی افراد سالم نیز در فصول گرما سال، ممکن است دچار مشکلاتی شوند. ما در این مقاله راهکار های مهم برای کاهش فشار خون در گرما را بررسی می کنیم.

علائم هشدار دهنده برای بیماران قلبی در گرما

گرمای زیاد باعث تحریک پذیری می شود، علاوه بر این مورد گرما باعث خستگی گرمایی و سایر مشکلات مرتبط می گردد، از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از دست دادن آگاهی و توانایی انجام وظایف ذهنی
 • از دست دادن توانایی انجام وظایف ماهرانه یا کار سنگین
 • تهوع
 • سردرد
 • گرفتگی عضلات
 • احساس ضعف
 • سرگیجه
 • خستگی.
 • تشنگی
 • عرق کردن شدید
 • دمای بدن بالا

اگر این علائم و مشکلات را بعد از قرار گرفتن در معرض گرما در خود مشاهده می کنید یا اگر نشانه هایی از آنها را در شخص دیگری مشاهده می کنید، به یک فضای مطبوع بروید و یک لیوان آب سرد بنوشیداگر این عمل کمکی به شما نکرد و یا نشانه ها همچنان ادامه داشتند، هر چه سریع تر با پزشک خود تماس بگیرید یا به بخش اورژانس مراجعه کنید.

آب و هوای گرم چطور فشار خون را افزایش می دهد؟

مطالعات نشان می دهد که کنترل فشار خون در طول آب و هوای گرم بیشتر باید تحت نظارت قرار گیرد، در طول ماه های گرم سال بیماران قلبی نباید میزان داروهای ضد فشار خون را کاهش دهند. مطالعات متعدد نشان داده اند که فشار خون معمولا در تابستان و زمستان بیشتر می شود. دلیل تغییرات فصلی فشار خون، این است که دمای محیطی، بر روی عروق خونی بدن تاثیر می گذارد و نیاز به فشار بیشتری برای خون رسانی به اندام های بدن از طریق رگ ها و شریان های محدود دارد. به دنبال نتایج مطالعات محققان، پزشکان به بیماران مبتلا به فشار خون بالا توصیه می کنند تا اقدامات لازم برای کاهش فشار خون در گرما و محافظت از خود در برابر آب و هوای گرم را انجام دهند.

کاهش فشار خون در گرما

اقدامات لازم برای کاهش فشار خون در گرما

به طور کلی، گرما بسیار زیاد برای هر کسی خوب نیست، اما برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی بسیار بدتر است. توصیه های لازم برای بیماران قلبی در تابستان به خصوص برای افراد مبتلا به فشار خون بالا را در زیر برایتان جمع آوری کردیم، با رعایت آنها می توانید از تشدید بیماری در فصول گرم سال از خودتان محافظت کنی و اقدامات لازم برای کاهش فشار خون در گرما را انجام دهید.

به تعویق انداختن کارها به ساعات سرد تر روز. ورزش یا فعالیت های جسمانی خود را در ساعات سرد تر روز انجام دهید تا از قرار گیری در معرض اشعه های خورشید در امان باشید. شب و صبح زود بهترین زمان برای بیرون آمدن است. اگر ورزش می کنید، آب بیش از حد معمول بنوشید.

مصرف داروهایی قلبی خود را متوقف یا کاهش ندهید.

خوردن وعده های غذایی کم تر و کوچک تر. از دیگر اقدامات لازم برای کاهش فشار خون در تابستان، خوردن وعده های غذایی كم تر است. با این کار فشار کاری بر روی قلب کاسته می شود. سوپ سرد، سالاد و میوه ها می تواند گرسنگی شما را تامین کند و مایع اضافی را به شما بدهد.

نوشیدن آب کافی. برای تامین آب بدن و کاهش فشار خون در تابستان، سعی کنید مقدار بیشتری آب را در طول روز مصرف کنید تا از کم آبی بدن فشار بر روی قلب کاسته شود.

کاهش فشار خون در گرما

مصرف روزانه میوه و سبزیجات. روزانه حداقل ۵ وعده از سبزیجات و میوجات را مصرف کنید. برنامه غذای گیاهی و میوه کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که شما برای کاهش وزن خود تلاش می کنید. از دست دادن وزن بیش از حد یکی از موثرترین راه های کاهش فشار خون است. خوردن میوه و سبزیجات همچنین به معنای خوردن منابع غنی از پتاسیم، منیزیم و کلسیم است. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که غذاهایی که این مواد معدنی دارند، باعث کاهش برخی از اثرات سمی سدیم می شود. سدیم یکی از عوامل افزایش فشار خون است.

اجتناب از بیرون رفتن های غیر ضروری. سعی کنید برای کاهش گرما بدن و کاهش فشار خون در گرمادر ساعات گرم روز در محیط های سردتر از بیرون باشید و از رفت و آمد غیر ضروری در ساعات گرم روز اجتناب کنید.

کاهش مصرف نمک. برای کاهش فشار خون در گرماو سایر ایام سال مصرف سدیم و نمک را محدود کنید.

اجتناب از نوشیدنی های کافئین دار و الکلی. برای کاهش فشار خون در گرمااز مصرف نوشیدنی های کافین دار و نوشیدنی های الکل دار تا حد امکان خود داری کنید. افزایش بیش از حد مشروبات الکلی (بیش از ۳ نوشیدنی در روز) باعث افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا می شود.

مصرف ویتامین و مکمل ها. از ویتامین ها و مکمل های دارویی برای بهبود و کاهش فشار خون در گرماو سایر فصول سال استفاده کنید از قبیل امگا ۳ و کلسیم و ویتامین D

ترک سیگار. از دیگر اقدامات لازم برای کاهش فشار خون در گرماترک سیگار و دخانیات است. سیگار یکی از عوامل مهم در ایجاد فشار خون بالا است.

دوش آب سرد. سعی کنید روزانه برای کاهش دمای بدن یک دوش آب سرد بگیرید.

محل کار خود یا زندگی خود را خنک نگه دارید.

از مسافرت به جاهای گرمسیری خودداری کنید.

در هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه استفاده کنید.

منبع : مجله ی اینترنتی دکتر دکتر

خواندن 622 دفعه

مطالب مرتبط

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس

تاثیر طب سوزنی در درمان زانو

تاثیر طب سوزنی در درمان زانو زانو درد یک شکایت رایج در میان کودکان و بزرگسالان است. به گفته آک

جایگاه طب سوزنی در جهان

جایگاه طب سوزنی در جهان طب سوزنی از شمال شرق چین سرچشمه گرفته و از طریق مهاجرت پزشکان و محققان

طب سوزني در درمان فلج صورت( فلج بل )

طب سوزني در درمان فلج صورت( فلج بل ) طب سوزنی _ از هر 5000 نفر، یک نفر هر سال در انگلستان به فل

اثر طب سوزنى در درمان میگرن و انواع سردر

اثر طب سوزنى در درمان میگرن و انواع سردردها : میگرن و انواع سردردها.  از آنجايي که طب غربي هميش