شنبه, ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
چهارشنبه, 24 مرداد 1397 23:41

تپش قلب و بیماری های تیروئیدی بعد از زایمان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تپش قلب و بیماری های تیروئیدی بعد از زایمان تپش قلب و بیماری های تیروئیدی بعد از زایمان

تپش‌تند قلب، اضطراب، کاهش بدون توجیه وزن، افزایش حساسیت به گرما، خستگی، لرزش‌، بی ‌خوابی از نشانه‌هایی است که به طور مشخص، یک تا چهار ماه پس از زایمان بروز می‌کنند و مدت یک تا سه ماه طول می‌کشند.

تیروئیدیت پس‌ از زایمان

تیروئیدیت پس‌از زایمان، غالبا چند ‌هفته تا چند ‌ماه به ‌طول می‌انجامد. ممکن ‌است تشخیص تیروئیدیت پس‌ از زایمان دشوار باشد، زیرا غالباً نشانه‌های بیماری را به اشتباه به استرس ناشی ‌از ولادت نوزاد و نابسامانی‌های خلفی بعد‌ از زایمان نسبت می‌دهند. در بسیاری از زنانی که دچار تیروئیدیت پس از زایمان می‌شوند، ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه پس از شروع نشانه‌ها، عملکرد تیروئید به حد طبیعی باز می‌گردد اما در بعضی زنان که تیروئیدیت پس از زایمان را تجربه می‌کنند، عوارض دائمی به‌وجود می‌آید و به کم‌ کاری تیروئید مبتلا می‌شوند. در این حالت، غده‌ی تیروئید، بعضی ‌از هورمون‌های مهم را به ‌مقدار کافی تولید نمی‌‌کند.

در ابتلا به تیروئیدیت پس ‌از زایمان، ممکن ‌است دو مرحله تجربه شود. به این معنا که التهاب و آزاد شدن هورمون تیروئید ممکن ‌است ابتدا سبب بروز شناسه‌ها و نشانه‌‌های خفیف مشابه با آن چیزی شود که در پر کاری تیروئید دیده می‌شود.

تپش قلب و تشخیص تیروئیدیت پس از زایمان

در صورت وجود شناسه‌ و نشانه‌های تیروئیدیت پس ‌از زایمان، پزشک نحوه‌ی کار غده‌ی‌ تیروئید را بررسی می کند. برای این کار از آزمایش‌خون برای اندازه‌گیری میزان هورمون محرک تیروئید (TSH) و میزان هورمون تیروئید ‌(تیروکسین) استفاده می شود.
در ‌صورت وجود تیروئیدیت پس‌ از زایمان، باید بیمار از نظر احتمال ایجاد کم‌کاری تیروئید تحت نظر قرار گرفته و سالانه آزمایش تیروئید انجام دهد.

بسیاری از زنانی که دچار تیروئیدیت پس ‌از زایمان می‌شوند، در مرحله‌ی‌ پرکاری یا کم‌کاری تیروئید هستند که این حالت به درمان نیاز ندارد اما باید نحوه‌ی‌ عملکرد تیروئید هر ۴ تا ۸ هفته با آزمایش خون پایش شود.

منبع: ایسنا

خواندن 855 دفعه

مطالب مرتبط

درمان انواع بیماری ها با طب سوزنی

·          درمان کمر درد با طب سوزنی تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ روی تاثیر

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس

مقررات و قوانین طب سوزنی

مقررات و قوانین طب سوزنی در انگلستان، ایالات متحده، عربستان سعودی، استرالیا، ژاپن، کانادا و بسی

نکات مهم و قابل توجه قبل و بعد از طب سوز

قبل از انجام طب سوزنی لازم نیست ناشتا باشید: بهتر است ساعاتی قبل از شروع درمان، غذای کامل م

جلوگیری از ریزش مو با طب سوزنی

جلوگیری از ریزش مو با طب سوزنی، روشی نوین و بی خطر   روش‌های جلوگیری از ریزش مو انتخاب روش