یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
دوشنبه, 15 مرداد 1397 09:40

اثر طب سوزنى در درمان میگرن و انواع سردردها

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اثر طب سوزنى در درمان میگرن و انواع سردردها :

میگرن و انواع سردردها.  از آنجايي که طب غربي هميشه قادر به درمان موفقيت آميز سردردهاي ميگرني نمي باشد، بسياري از اين بيماران به متخصصين طب سوزني مراجعه مي کنند. اثرات مثبت طب سوزنى در درمان میگرن و انواع سردردها چندین سال است که مورد تایید پزشکان در سراسر جهان قرار گرفته است. بسیاری از افرادی که به علت سردردهای میگرنی شان چندین سال از انواع داروهای مسکن استفاده کرده اند با انجام طب سوزنی، ازمیگرن و انواع سردردها یشان به راحتی نجات پیدا کرده اند.

در تحقیقی که در سال 2008 میلادی در کلینیک های ایالات متحده آمریکا انجام شد مشخص گردید که طب سوزنى با تحریک اعصابی که در عضلات و سایر بافتها قرار گرفته اند موجب ترشح آندورفین ها و سایر عوامل عصبی هورمونی شده و باعث بروز تغییراتی در فرآیند درد در مغز و نخاع می شود. همچنین موجب ترشح فاکتورهای تنظیم کننده

سیستم ایمنی در بدن شده و در نتیجه التهاب را کاهش می دهد. طب سوزنی در میزان سروتونین مغز که بر روی شروع سردردهای میگرنی اثر می گذارند نیز موثر می باشد.

يک تئوري شايع پزشکي در مورد علت ايجاد سردردهاي ميگرني آن است که اسپاسم (گرفتگي عضلاني) غير طبيعي که به دنبال آن شريان هاي مغز بطور غير طبيعي گشاد   مي شوند (بخصوص شريان هايي که به جلوي مغز خونرساني مي کنند) باعث بروز سردردهاي ميگرني مي شود. اسپاسم اوليه باعث مي گردد که به اندازه کافي خون به چشمها نرسد و به همين دليل قبل از بروز سردردهاي ميگرني، عده اي از بيماران دچار مشکلاتي در چشمها (همانند نورهاي فلاش مانند) مي شوند. سپس شريان ها شُل و گشاد شده و مقدار زيادي خون به مناطقي که دچار کمبود خون شده اند وارد مي گردد. ورود اين مقدار زياد خون است که سبب بروز سردردهاي شديد ميگرني مي شود. به محض اينکه سردردهاي ميگرني شروع شدند، مصرف قرص هاي مسکن مثل آسپيرين و استامينوفن معمولاً قادر به از بين بردن اين سردردها نمي باشند. هدف درمان طب غربي آن است که سردردهاي ميگرني را قبل از اينکه وارد مرحله شروع سردرد شود با پيشگيري از گشاد شدن غير طبيعي شريان هاي مغزي جلوگيري نمايد. مشتقات داروهاي ارگو (ergot) که اساس تعداد زيادي از درمانهاي ميگرني را تشکيل مي دهند داروهاي منقبض کننده عروق مي باشند. آنها با جلوگيري از گشاد شدن شريان ها موجب متوقف شدن سردردها مي شوند.

www.hemmatkhah.com

خواندن 725 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 مرداد 1397 09:40

مطالب مرتبط

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یا سوزن درمانی یکی از مهم‌ترین شاخه‌های طب سنتی چین است، که نظیر بسیاری از قواعد و قو

سوزن طب سوزنی

شایع‌ترین مکانیزم تحریک نقاط خاص درطب سوزنی، نفوذ به پوست با سوزن‌های نازک فلزی است که به صورت د

درمان انواع بیماری ها با طب سوزنی

·          درمان کمر درد با طب سوزنی تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ روی تاثیر

آیا طب سوزنی عوارض جانبی دارد؟

به طور کلی اگر طب سوزنی توسط یک متخصص باتجربه، با استفاده از سوزن‌های استاندارد، تمیز و یک بار م

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس