سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱
دوشنبه, 15 مرداد 1397 07:37

آیا پسوریازیس درمان شدنی است؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پسوریازیس چیست؟

پسوریازیس نوعی بیماری خود ایمنی است که باعث پوسته پوسته شدن و چروک شدن پوست یا ایجاد لکه‌های قرمز روی پوست می‌شود. درمان رایج پسوریازیس عبارتند از پماد موضعی، داروهای تزریقی، قرص خوراکی و حتی استفاده از نوردرمانی

.

درمان پسوریازیس کار پیچیده‌ای است بطوری که در افراد مختلف متفاوت عمل خواهد کرد. لذا بسیاری از افراد به دنبال انواع درمان‌های جایگزین و مکمل برای آن هستند. از جمله این درمان‌های جایگزین طب سوزنی است. به نظر می‌رسد طب سوزنی از چند طریق می‌تواند به درمان پسوریازیس کمک کند. طب سوزنی یکی از درمان‌های بسیار موثر برای استرس است و استرس یکی از دلایل اصلی در ایجاد علائم پسوریازیس است. همچنین طب سوزنی می‌تواند به کاهش دردهای ناشی از پسوریازیس کمک کند.

تحقیقات مختلفی در مورد اثر طب سوزنی بر درمان پسوریازیس انجام شده است. در مطالعه‌ای در سال 2004 که بر روی 80 فرد انجام شد، پس از پنج جلسه استفاده از طب سوزنی، نرخ موفقیت در کاهش عوارض پسوریازیس 91 درصد گزارش شد. در مطالعه دیگری در سال 2016 نیز بهبود زخم‌های ناشی از پسوریازیس، بوسیله طب سوزنی گزارش شده است.

در حال حاضر مشخص شده است که طب سوزنی بخوبی می‌تواند در مورد بیماری‌های آرتروز و ام اس که هر دو نیز از نوع بیماری خود ایمنی هستند موثر باشد، از آنجایی که پسوریازیس نیز یک بیماری خود ایمنی است لذا بنظر می‌رسد طب سوزنی در درمان پسوریازیس نیز می‌تواند مفید باشد. از طرفی طب سوزنی یک درمان کاملا ایمن و بی‌خطر است و لذا استفاده از آن اگر فایده‌ای نداشته باشد، ضرر خاصی هم ندارد. همچنین طب سوزنی برخلاف گیاهان دارویی یا مصرف مکمل‌ها، با هیچ یک از درمان‌های رایج تداخلی ندارد. لذا می‌توان از طب سوزنی همزمان با سایر درمان‌های دارویی استفاده کرد.

موسسه جانع طب سوزنی tebsoozani.com

خواندن 729 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 15 مرداد 1397 07:37

مطالب مرتبط

درمان انواع بیماری ها با طب سوزنی

·          درمان کمر درد با طب سوزنی تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ روی تاثیر

آیا طب سوزنی عوارض جانبی دارد؟

به طور کلی اگر طب سوزنی توسط یک متخصص باتجربه، با استفاده از سوزن‌های استاندارد، تمیز و یک بار م

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس

کم دردسرترین درمان فیبروم رحم با طب سوزن

کم دردسرترین درمان فیبروم رحم با طب سوزنی فیبروم رحم یک جسم جامد از بافت ماهیچه‌ای بوده که ممکن

تاثیر طب سوزنی در درمان زانو

تاثیر طب سوزنی در درمان زانو زانو درد یک شکایت رایج در میان کودکان و بزرگسالان است. به گفته آک