یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱
چهارشنبه, 26 -2668 18:13

طب سوزنی و سلامت قلب

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

طب سوزنی و سلامت قلب

وقتی صحبت از درمان مکمل می شود، طب سوزنی به عنوان یکی از قدرمندترین طب های مکمل به ذهن همه افراد خطور می کند. متخصصان این روش درمانی قدیمی چینی معتقند که طب سوزنی می تواند احتمال ابتلای افراد به بیماری های قلبی را کاهش دهد (حمله قلبی، بیماری عروق کرونر قلب، نارسایی احتقانی قلب، و بیماری های قلبی مادرزادی). در سراسر جهان، بیماری های قلبی یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر هستند. بیماری های قلبی را می توان کاهش داد و در برخی موارد با تغییر شیوه زندگی از بروز آنها جلوگیری کرد. طب سوزنی با تاثیر بسزایی که در 5 مورد زیر دارد، می تواند از ابتلای افراد به بیماری های قلبی جلوگیری نماید:

فشار خون بالا

فشار خون بالا خطر سکته مغزی، حمله قلبی، و بیماری های کلیوی را افزایش می دهد. طب سوزنی نیاز قلب به اکسیژن را کاهش می دهد و فشار خون را پایین می آورد.

کشیدن سیگار

سیگار کشیدن خطر بیماری های قلبی، سرطان ریه و مشکلات تنفسی را افزایش می دهد. طب سوزنی با کنترل کردن عوارض ترک سیگار (هوس، تحریک پذیری)، به افراد کمک می کند.

اضافه وزن و چاقی

چاقی خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر، بیماری قلبی، فشار خون بالا، نارسایی قلبی، و دیابت را افزایش می دهد. طب سوزنی برای کنترل اشتها و پرخوری، مدیریت اضطراب، افزایش انرژی، و کمک در جذب مواد غذایی استفاده می شود.

 

مدیریت استرس

استرس منجر به فشار خون بالا، بیماری های قلبی، درد قفسه سینه، مشکلات عاطفی یا روانی، و ضربان قلب نامنظم می شود. طب سوزنی و سایر داروهای جایگزین شرقی (داروهای گیاهی، مدیتیشن، تمرینات چی گونگ، و طب فشاری) برای کاهش اضطراب و استرس و بهبود سلامت روان بسیار مفید و کاربردی هستند.

خواب

بی خوابی یا کم خوابی خطر ابتلا به فشار خون بالا، سکته مغزی، نارسایی قلبی و حمله های قلبی، چاقی، تصلب شرایین، دیابت را افزایش می دهد. طب سوزنی خواب نا منظم را درمان کرده و نه تنها وضعیت خواب را بهبود می بخشد، بلکه موجب بهبود وضعیت کلی ذهنی و فیزیکی و سلامت می شود.

 

موسسه جامع طب سوزنی tebsoozani.com

 

خواندن 791 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 مرداد 1397 18:18

مطالب مرتبط

طب سوزنی چیست؟

طب سوزنی یا سوزن درمانی یکی از مهم‌ترین شاخه‌های طب سنتی چین است، که نظیر بسیاری از قواعد و قو

سوزن طب سوزنی

شایع‌ترین مکانیزم تحریک نقاط خاص درطب سوزنی، نفوذ به پوست با سوزن‌های نازک فلزی است که به صورت د

درمان انواع بیماری ها با طب سوزنی

·          درمان کمر درد با طب سوزنی تحقیقات و بررسی‌هایی که در سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ روی تاثیر

آیا طب سوزنی عوارض جانبی دارد؟

به طور کلی اگر طب سوزنی توسط یک متخصص باتجربه، با استفاده از سوزن‌های استاندارد، تمیز و یک بار م

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس