یکشنبه, ۰۳ مهر ۱۴۰۱
پنج شنبه, 18 مرداد 1397 14:10

تفاوت های میان جراحی بینی در مردان و زنان

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تفاوت های میان جراحی بینی در مردان و زنان تفاوت های میان جراحی بینی در مردان و زنان

 

 

شکل و ظاهر بینی در زیبایی چهره انسان نقش مهمی دارد. بعضی از افراد به صورت مادرزادی دارای بینی زیبایی هستند که با سایر اجزای صورت آنها متناسب است. عمل بینی برای افرادی که از داشتن بینی بزرگ، انحراف دار یا استخوانی رنج می برند مناسب است. بعضی از زنان و مردان هم با داشتن مشکلات گوناگون مانند انحراف تیغه بینی ، مشکلات تنفسی، اصابت ضربه در تصادف، دعوا و مشاجرات یا هر واقعه دیگری ناگزیرند عمل بینی را انجام دهند. تفاوت هایی در عمل زیبایی بینی زنان و مردان وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

عمل بینی

انجام جراحی بینی طی سال‌ های گذشته رشد فراوانی داشته است. بسیاری از افراد صرفا به خاطر زیبایی چهره و برخی دیگر به دلیل داشتن مشکلات و ناراحتی‌ های جسمی اقدام به جراحی ترمیمی بینی می کنند.  برای جراحی بینی نکات و مواردی را باید در نظر گرفت و سپس اقدام به انجام جراحی کرد. سن مناسب برای این عمل 18 سال به بالا می باشد که چهره فرد به رشد نسبی رسیده و پس از انجام عمل، فرم بینی به حالت قبل برنگردد. در مورد بعضی از پسران و دختران جوان باید قبل از انجام عمل، مشاوره انجام شود زیرا بعضی از افراد اهداف و انتظارات غیرقابل قبول برای انجام عمل بینی دارند و معمولا تحت تاثیر مد و فرم بینی افراد دیگر قرار می گیرند. در این موارد باید در برابر آنها مقاومت نموده و از انجام این عمل پرهیز کرد. به دلیل تفاوت اجزای چهره زنان و مردان، نتیجه حاصل از عمل بینی نیز باید به گونه ای باشد که متناسب با چهره مردانه و چهره زنانه جلوه کند. تفاوت موجود در بینی زنان و مردان معمولا در ظاهر و فرم بینی پس از انجام عمل است. 

 

تفاوت در ساختار بینی زنان و مردان

به طور کلی بینی خانم ها و آقایان از لحاظ ساختاری با هم متفاوت است. اسکلت بینی آقایان برجسته تر و درشت تر از زنان است و پهنای بینی در آقایان بیشتر از خانم هاست. ارتفاع بینی نیز در خانم ها کمی کوتاه تر از آقایان است که در زیبایی فرم بینی تاثیر زیادی دارد. از لحاظ پوست صورت و به دنبال آن بینی، پوست صورت آقایان ضخیم تر از بانوان است که این موضوع در مشاهده نتیجه جراحی هم متفاوت خواهد بود. معمولاً خانم ها بینی ظریف تر و باریک تری را می پسندند که متناسب با ظرافت اجزای چهره آنها باشد، اما در آقایان ظرافت بینی مناسب نیست و به چهره آنها حالت زنانه می‌دهد. ناگفته نماند با توجه به عوامل ژنتیکی و همین‌طور نژاد افراد، ظاهر بینی نیز متفاوت است. بهرحال داشتن بینی نازک در چهره مردانه و یا داشتن بینی غضروفی در چهره زنانه ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

تفاوت در سلیقه مردان و زنان در عمل بینی

 معمولا بانوان دوست دارند نتیجه عمل بینی ظریف، اندکی خمیده و سربالا باشد،  در حالی که آقایان داشتن بینی اندکی حجیم و محکم با اندکی غضروف را می پسندند. زاویه بینی با لب در آقایان  و خانم ها متفاوت است و همچنین بالا بودن سر بینی در خانم ها بیشتر از آقایان باید باشد، زیرا سربالا بودن بینی ظاهر زیبایی برای چهره آقایان نخواهد داشت. خانم ها به داشتن خمیدگی اندکی بر روی بینی تمایل زیادی دارند در حالی که آقایان داشتن بینی صافتر را ترجیح میدهند.  هنگامی که تصمیم به انجام عمل بینی می گیرید از داشتن انتظارات نابجا در فرم بینی و پیش بینی ظاهر عجیب و غیرطبیعی خودداری کنید. هنگامی که تصمیم به انجام عمل بینی می گیرید نمونه کارهای پیشین جراح را حتما مشاهده کنید. اگر خانم هستید نمونه عمل بینی بانوان، و اگر آقا هستید نمونه عمل بینی آقایان را ملاحظه کرده و اطمینان حاصل کنید که جراح مهارت لازم برای انجام بینی در جنسیت شما را به خوبی دارد.

منبع:  www.biniclinic.com

 

خواندن 1581 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 18 مرداد 1397 13:13

مطالب مرتبط

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و

آشنایی با انواع سرطان خون، علائم اولیه و روش های درمان سرطان خون بیشتر سرطان های خونی در مغز اس

مقررات و قوانین طب سوزنی

مقررات و قوانین طب سوزنی در انگلستان، ایالات متحده، عربستان سعودی، استرالیا، ژاپن، کانادا و بسی

نکات مهم و قابل توجه قبل و بعد از طب سوز

قبل از انجام طب سوزنی لازم نیست ناشتا باشید: بهتر است ساعاتی قبل از شروع درمان، غذای کامل م

تاثیر طب سوزنی در درمان زانو

تاثیر طب سوزنی در درمان زانو زانو درد یک شکایت رایج در میان کودکان و بزرگسالان است. به گفته آک

جایگاه طب سوزنی در جهان

جایگاه طب سوزنی در جهان طب سوزنی از شمال شرق چین سرچشمه گرفته و از طریق مهاجرت پزشکان و محققان